| Snový rok 2018 v kostce – II. část

Aktualizace: 3. srp 2020

Tento článek je přímím pokračováním na >> Snový rok 2018 v kostce – I. část, pokud jste jej ještě nečetli, doporučuji to udělat, než se pustíte do následujících řádků.


Celý článek končil slovy:


„Mezitím vesmír pracoval na plné obrátky a já se tak 1. květnového a slunného odpoledne roku 2018 stal tou nejšťastnější osobou na této modré planetě. Naštěstí jím stále jsem, doufám a věřím, že i zůstanu. Ostatně štěstí je stav mysli a otázka rozhodnutí.

Vztah s vysněnou dívkou přestal být pouhým snem a stal se tak realitou.

Nestalo se to ale samo od sebe. Šel jsem tomu štěstí opět naproti.


No a v článku jsme se dostali téměř do poloviny roku, tak se teď pojďme společně podívat na tu druhou.


| Vztah


Zlomový bod pro nový vztah, přišel ještě před 1. květnem. Bylo tomu po mém návratu z hor v baru, kde jsme měli společně s přáteli, kteří působí taktéž jakožto dýdžejové společnou akci. V době, kdy jsem hrál svoji část setu, byla vysněná již přítomna, no ale po boku její nejlepší kamarádky, tudíž i mé bývalé přítelkyně.


Po tom, co jsem dohrál, tam vysněná chvíli seděla sama, řekl jsem si no co, nemám co ztratit, můžu jen získat.


Jdu do toho a uvidím co se stane. Až přijde zpět bývalá přítelkyně, buďto odejdu, nebo uvidím, jak se to celé bude vyvíjet. Za pár desítek minut skutečně přišla, dorazil s ní ale i můj kamarád a tak jsem si řekl že zůstanu.


Po nějaké době jsme si všichni povídali společně. Následně bývalá přítelkyně šla objednat pití na bar, šel jsem kolem ní načež si mě zavolala. Ohlédl jsem se kolem sebe a ujistil se, jestli myslí skutečně mě a v hlavě mi blesklo něco ve smyslu: „Já? Jako vážně?“ a šel za ní.


Pronesla něco ve smyslu: „Hele, pokud je to stále aktuální, ty víš co myslím, máte moje požehnání, už jsem s tím v pohodě a nevadí mi to“.


Vyrazilo mi to dech. Upřímně jsem vůbec nevěděl, jak reagovat a zůstal jsem naprosto paralyzovaný, ale zároveň mnou projela ohromná radost. Nakonec jsem ze sebe vysypal něco jako: „Ty jo, nevím co na to říct, zaskočila jsi mě, tak asi mockrát děkuju a ohromně si toho gesta vážím“.


No a jak se říká, zbytek je historie. Zkrátka a dobře od 1.května si kráčíme životem společně „ruku v ruce“.


Po zhruba dvou měsících náročné ale zároveň skvělé práce v Outdoor Resort STAN Březová, nastal čas posunout se zase o kus dál.


| Řecko


„Skočil“ jsem na letadlo a letní animátorská sezóna mohla začít. Konkrétně na tuto část roku, vzpomínám extrémně rád. Parádní animátorský tým složený z podobně „ztřeštěných bláznů“ jako jsem já. Spousta nových známých a přátel z řad hostů našeho resortu.

Jedna rodinka nám sedla dokonce tak dobře, že se dál vídáme a jsme v kontaktu. Řekl bych, že to byla i taková první velká zkouška pro náš vztah s vysněnou.

„Práce“ zde nebyla „práce“ ale neskutečná zábava. Maximálně jsem si to užíval a každému kdo uvažuje o animátorství jednou větou říkám: Jděte do toho! Myslím si, že nebudete litovat, naopak.


Jeden týden byl ale speciální a výjimečný. Dva „kusy“ přátel, které jsem podotýkám znal vlastně teprve od zimy, kde jsme společně strávili onu horskou idylku, si sbalili svých „5 švestek“, naházeli je do auta a vydali se za mnou.


EuroTrip jak se sluší a patří. Dovolím si podotknout, že cesta autem na Rhodos je z Prahy nejbližší možnou cestou nějakých 2 600 kilometrů. Celý trip trval přes dva týdny a peněženka to jisto jistě taky slušně pocítila. Chápete to?! To není jako za někým přijet na chatu nebo zajít na kafe. 😀


Díky rozbitému sklu na autě chlapci nakonec zůstali celý týden. Oproti původně plánovaným třem až čtyřem dnům. Jak myslíte, že jsme jej společně strávili? Malá nápověda, s jedním jsem poprvé okusil ledopády, zmiňované v >> první části snového roku 2018.


Ano. Veškeré volné chvíle, kdy jsem nebyl v „práci“, jsme trávili ve skalách, zdolávajíc vrcholky jednotlivých cest. Naprostá „bomba“ a ty panodramata! Ostatně to posuďte sami… Jak obrovskou vděčnost a dík opět pociťuji při zpětném pohledu.


Děkuju přátelé! Moc to pro mě znamená.

Opět mi při psaní do hlavy přichází na mysl, jak moc mi cestování dává a kolik věcí, momentů, přátel, pocitů, zážitků, poznání, uvědomění atd. bych vůbec nezažil, kdybych nikdy nic nepodnikl.

Jo a… Pokud byste nás snad chtěli sledovat na našich společných dobrodružných výpravách, můžete nás sledovat! Jmenujeme se „Klubík Titěrných Prdelek“ a najdete nás na Facebooku nebo na Instagramu. Děkujeme za jakýkoli support!


| Svatba


Na víkend jsem si pak z Řecka „odskočil“ do ČR na svatbu mé sestřičky a narozeninovou oslavu kamaráda. Významný to den a událost. V průběhu letu jsem si ještě připravoval a dokončoval svůj proslov na tento významný okamžik. Den, kdy se moje sestřička provdala nikdy nezapomenu.


Byl to naprosto nezapomenutelný a krásný zážitek. Dokonalý den, jak z reklamy na ideální svatbu. Ihned bych si to zopakoval, škoda jen, že to tak rychle uteklo…

Nezbývá než popřát hodně štěstí sestřičko! 🙂

| Projekt Lahev


Ještě jedna důležitá a zlomová informace z Řecka. Na vlastní kůži jsem si opět začal pořádně uvědomovat jeden z nemalých problému, kterému dnešní svět čelí.


PLAST!


Na hotelu bylo totiž naprosto nesmyslně a nepochopitelně zakázáno čepovat si vodu do vlastních nádob a lahví. Museli jste striktně používat jednorázové kelímky. No hnus. Nebyli to ty křehké, které deformujete pouhým uchopením. Byli to ty bytelné vysokogramážové.

Navíc ani nijak netřídí odpad, takže všechen plast „pěkně“ do komunálu. Natož otázka kam to dávají?! Skládka? Moře? Nevím…


Tak a teď si pojďme udělat jednoduchý propočet. Dejme tomu na jeden měsíc.


 • Jeden hotel s kapacitou 1 500 hostů.

 • Každý člověk v průměru 15 kelímků za den. Bohužel se obávám, že je to víc, protože téměř každý host si neponechal kelímek ale s každým dalším drinkem dostal nový.

 • Průměrně má měsíc 30,5 dne.


To máme 1 500 (počet hostů) x 15 (počet kelímků na hosta za den) x 30,5 (průměrný počet dnů v měsíci).


Vyjde nám „úctyhodných“ 686 250 jednorázových kelímků, spotřebovaných za jeden měsíc na jednom hotelu. To je ale pouze jeden jediný hotel.


A teď…


 • Kolik hotelů je na Rhodosu?

 • Kolik hotelů je v Řecku?

 • Kolik hotelů je v Evropě?

 • Kolik hotelů je na ostatních kontinentech?

 • Kolik hotelů je po celém světě?


Taky vám to dochází?! To se bavíme „pouze“ o hotelech a kelímcích, které navíc myslím si k celkové plastové stopě přispívají jen malým procentem.

Jasně, ne každý hotel funguje stejně jako tento… A zaplať pánbůh si myslím, že jich dneska spíš ubývá, ale i tak. Pár stovek tun to každý měsíc kápne.


Proč to ale celé zmiňuji?


Bylo to jako by mi někdo našeptával:


„Vzpomínáš na tvůj nápad s ekologickou lahví?! Dokonči to! Má to smysl, dokonce jak vidíš, je to nutnost.“


Já tak opět oživil projekt s názvem Lahev.


Po návratu z Řecka jsem se tak znovu pustil do práce a zhruba měsíc na projektu makal. Celé to ale nabíralo tak velké rozměry, na které sám nestačím. Proto momentálně hledám cesty, jak to udělat, aby to bylo realizovatelné. Nevím ještě přesně jak a kdy, ale projekt Lahev hodlám uskutečnit.


| Svatba podruhé


Den po návratu z Řecka opět do saka a hybaj na svatbu. Tentokrát v podání bratrance a jeho vyvolené. Opět hodně významný a krásný den, který se mi vryl nesmazatelně do paměti. Svatbu jsem si užil snad ještě více než tu sestřičky. Nemusel jsem totiž nic řešit a jen si to naplno užívat. Nebyl jsem navíc nervózní z proslovu. 😀 Taktéž bych si to ihned zopakoval.


No a opět nezbývá, než popřát hodně štěstí na společné cestě životem!


| Trek a horolezectví


Během podzimu jsme společně s chlapci z „Klubíku Titěrných Prdelek“, kteří mě navštívili v Řecku, podnikli úchvatný přechod Krkonoš s bonusem v podobě přespání pod širákem přímo na vrcholu Sněžky, kdy jsem se na den svých narozenin probudil při pohledu na právě vycházející slunce nad Českou republikou. Dechberoucí. Posuďte samy.


Navíc mi chlapci jako překvapení zajistili obrovský obložený talíř plný ovoce a zeleniny, jak už jistě víte, jsem totiž tak trochu kytkožrout. Dostal jsem k tomu obraz společné fotky z lezení na Rhodosu. Díky chlapci! 🙂

Zde vlastně vznikl ten geniální nápad založit projekt KTP. Úkol zní jasně, přelézt společně co nejvíce vrcholů jednotlivých zemí a tam přespat.


Společně jsme také podnikli akce čistě lezeckého charakteru a já tak horolezectví mohl s konečnou platností podlehnout.

| Irsko


S vysněnou, její rodinou a naším společným kamarádem, jsme vyrazili procestovat krásy Irska. Prodloužený víkend strávený částečně v Dublinu, který překypuje typickými hospůdkami s Irskou muzikou a whiskey.


Atmosféra městečka je hodně přátelská. Usměvavý a pozitivní lidé na každém rohu. Možná z důvodu, že Irsko není úplně slunné místo, se o to více tamní obyvatelé radují, usmívají a jsou pozitivně naladění.


Dva dny v Dublinu stačili a my vyrazili autem po dalších Irských lákadlech. Jezera, národní parky, staré historické vesničky a města. Návštěvu místa, kde vyrábí legendární Irskou whisky Tullamore, jsme bohužel nestihli. Tak snad příště.


Výlet jsme zakončili monumentárními Moherskými útesy. Dechberoucí podívaná. Je neuvěřitelné, co příroda dokáže stvořit. Vzpomínám si, že jsem zažíval podobné pocity, jako když jsem koukal na Grand kaňon v USA. Člověk si přijde tak malý, nicotný a bezvýznamný. Jen se s pokorou klaní matce přírodě.


| Pec pod Sněžkou podruhé


Zima pak opět strávená v zajetí kopců v Peci pod Sněžkou. Táhlo mě to tam zpět jako magnet. Skvělá sezóna ve společnosti hor a přátel s podobnou slabostí pro toto kouzelné místo.


Z horské chaty jsem položil základy environmentální cesty a odstartoval tak tento BLOG. Který je pouhý začátek na cestě k projektu Lahev a dalších nápadů které nosím v hlavě.


| New Zealand


Z Pece jsem udělal i jedno opravdu těžké rozhodnutí. V březnu 2018 jsem totiž úspěšně obdržel roční víza na Nový Zéland.


Proč těžké?! Možná si říkáte, na Zéland bych jel/a okamžitě kdybych mohl/a, což mimochodem můžete! Jenže vzpomínáte? Vysněná přítelkyně… Jet se mnou bohužel nemůže, akorát začala studovat vysokou, na kterou si tak moc přála se dostat. Která je mimochodem pekelně náročná a já bych tam nevydržel nejspíš ani měsíc, pokud by mě teda vůbec vzali. Klobouk dolu!


Rozhodnutí to bylo opravdu těžké a já zvažoval veškeré pro a proti. Nakonec jsem si řekl:

| Když ne teď, tak kdy?!


Nechtěl jsem si ve stáří říkat:


| Kdybych já tenkrát odletěl…


No a otázka vztahu?


Pokud spolu máme být, zvládneme to. Věřím, že nás to nerozdělí, naopak zocelí. Věřím v náš vztah natolik, že nám odloučení na nějaký čas nemůže ublížit. Navíc o Novém Zélandu jsme věděli už když jsme do vztahu vstupovali.


Co bylo ale rozhodující? Chovej se k ostatním tak, jak chceš, aby se oni chovali k tobě. Položil jsem sám sobě otázku. Kdyby ve stejné situaci byla vysněná, co bys jí řekl, kdyby váhala jestli odjet?


Pak bych řekl něco jako: „Jestli váháš ale chceš to udělat, tak jeď! Pokud opravdu chceš, chci abys to udělala. Na našem vztahu to nic nezmění! Věřím v náš vztah.“

Veřím totiž na bezpodmínečnou lásku.


| 2019


A tak řádky, které momentálně čtete, tvořím z Nového Zélandu, o kterém jisto jistě taktéž nějaký ten řádek napíšu. Tak to sledujte! 🙂


Rok 2018 byl pro mě opravdu zlomový. Po „X“ letech, kdy jsem se chtěl vydat vlastní cestou, jsem tak konečně učinil. Zařekl se, že už budu dělat pouze to, co mě skutečně baví a dává mi opravdový smysl. Přestanu dělat to co mi říká mé okolí a systém a začnu konečně naplno poslouchat svůj vnitřní hlas. Při psaní těchto vět, cítím ohromnou vděčnost sám sobě za toto rozhodnutí.


No, byla to jízda a já si ten rok užil na maximum! Uvidíme, co přinese rok 2019. Popravdě je již teď dost pestrobarevný, plný skvělých okamžiků a dalších mnoha změn.

Sledujte to, budou se dít věci.„Buď sám tou změnou, kterou chceš vidět ve světě.” Mahátma Gándhí


Matka příroda se dívá.


Amen | Život

0 zobrazení0 komentář

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše
shelby-miller-hL0xl0qmxYM-unsplash.jpg

Jdeme cestou etické

a udržitelné společnosti.

Pojďte s námi.

Kontaktujte nás

Pelhřimov, Česká republika

 • Facebook
 • Instagram
 • Twitter
© 2020 Respo Life
Vytvořeno ve spolupráci s