| Snový rok 2018 v kostce – I. část

Aktualizace: 3. srp 2020

Při zpětném ohlédnutí v roce 2018 nezůstal kámen na kameni. Byla to jízda! Jedna změna střídala druhou. Pojďme to tedy trochu „rozpitvat“ a podívat se na to trochu zblízka.


Rok začal rovnou pěkně nadivoko. Mnoho let jsem po boku mojí sestry podnikal. Po letech mého pachtění, jsem toho konečně zanechal. Celý podnik a velení jsem přenechal sestře.


V podnikání je svoboda. Je to cesta, ve které rozhodně chci pokračovat, jen potřebuji jít vlastní cestou. Navíc chci, aby náš vztah byl čistě sourozenecký, ne pracovní, jako podřízený a nadřízený nebo snad společník.


Za mě rodinné podnikání neklape zrovna nejlépe. Chtě nechtě, téměř vždy jsou obě strany ovlivněny rodinným postavením. Chováte se naprosto odlišně, než by tomu bylo v případě společníků, kteří nejsou členy vaší rodiny.


Oddělení práce a soukromého života se stává sci-fi. Více či méně se práce promítá do vašich vztahů, i kdyby jen na podvědomé úrovni.


Pro mě byl konec tohoto podnikání ohromný krok kupředu a shození pomyslné koule z nohy. Jdu si žít svůj sen.


Po zhruba tři čtvrtě roce jsem se rozešel se svou tehdejší přítelkyní, kdy jsme společně měli v plánu odjet pracovat do zahraničí. Naštěstí jsme nikam neodjeli. Samozřejmě že to tehdy bolelo. Rozchod téměř vždy více či méně bolí.


Dnes můžu s klidnou myslí napsat, že to byl taktéž správný krok. Dotyčná je momentálně, myslím si, stejně jako já, maximálně šťastná a upřímně jí to přeju.


To jsem si ještě neuvědomoval, jak prospěšný krok to ve finále byl, i když to tenkrát bolelo.


Ale… Téměř vždy, když okusíte nějakou hořkou zkušenost, v budoucnu zjistíte, jak moc cenný krok kupředu to nakonec byl. Chce to jen čas aby se zahojili rány a jizvy nám zůstanou jako vzpomínky.


Následně jsem odjel do hor, udělal si kurz lyžařského instruktora a strávil zbytek zimy na horách v Peci pod Sněžkou.

Bože! Jak moc mi to dalo… Jak moc jsem se naučil… Kolik jsem poznal skvělých lidí… Tolik zážitků… Tolik pocitů… Tolik vzpomínek… Jak moc mi to změnilo život a mé následné kroky.

Mimo spoustu přínosných událostí jsem zde také opět probudil svou, dosud spící vášeň. Horolezectví. Ke kterému mě mimochodem skrze via ferraty taktéž přivedla teď již bývalá přítelkyně. Hned na „první oťukávačku“ tomu byly ledopády a já věděl, že od teď chci trávit čas ve skalách.


| Horolezectví mě naprosto pohltitlo.


Jak moc se změní, když alespoň na pár měsíců opustíte svoji „rodnou hroudu“!


Problémy, které řešíte doma, ztratí na síle. Řešíte pouze to, co je tady a teď a co je opravdu důležité. Nemíním tím na všechno a všechny zapomenout. Zdravá dieta vám a vašim vztahům, věřím, jistě prospěje. Je to taková vztahová inventura. Naopak si každého následného setkání vážíte a neberete je jako samozřejmost.


Rozhodně si ujasníte, s kým a čím chcete v budoucnu trávit svůj drahocenný čas. Dost možná vás to také přivede na cestu, po které chcete v životě kráčet, jako tomu bylo v mém případě.


Pokud nevíte kudy kam, pokud vás nebaví vaše práce, něco nebo někdo vás štve, pokud… Doplňte si cokoliv, co na vás sedí.


Doporučuji, sbalte si svých pět švestek a někam „vypadněte“.

Nevím, co se stane, ale jsem si jistý, že vás to posune mílovými kroky kupředu a jisto jistě, více či méně, vás to v něčem změní.


Konkrétně k tématu cestování v hlavě chystám samostatný článek, tak to sleduj.

Z Pece pod Sněžkou jsem si ještě „odskočil“ na lyžovačku do italského Passa del Tonale, kde opět, již třetím rokem, propukla náklonnost k dívce mých snů a to myslím doslova.


Ano, po tři roky to vždy na nějaký čas zažehlo a následně opět „odeznělo“ nebo jsme to spíš odložili. Kostlivce, který na nás rok co rok vypadl, jsme vždy hodili zpět do skříně s pomyslnou nálepkou „snad někdy“.


Problém byl ten, že se jednalo o nejlepší kamarádku mé bývalé přítelkyně, s kterou mimochodem nejsem už pátým rokem, jedná se tudíž o jinou slečnu, než kterou popisuji na začátku tohoto článku. Ano, přesně, tak trochu zapeklitá situace. 😀


Ten rok jsem pojal jako nový začátek a po návratu z Tonale jsem si řekl, že to nevzdám. Dám do toho opět všechno. Vložil jsem si do hlavy citáty, kterým jsem se ten rok odevzdal a nechal vesmír pracovat.


„Padni sedmkrát, vstaň osmkrát.“ Čínské přísloví

&


„Neměj žádná očekávání, ale věř v to nejlepší.“ Výplod vlastní fantazie

Je až neuvěřitelné, jak precizně vesmírná objednávková služba pracuje. To není jako Česká pošta… 😀 Na vesmír je opravdu spolehnutí a není to ani drahé, vlastně je to zcela ZDARMA pro toho, kdo se odváží plně důvěřovat a věřit.


Koncem ledna jsem na doporučení bývalé přítelkyně (děkuju) telefonoval do cestovní kanceláře FISCHER a po úspěšném osobním pohovoru domluvil letní sezónu ve slunném


Řecku na ostrově Rhodos, jakožto animátor. Vždy jsem to chtěl zkusit. A sny se mají plnit! Pokud byste měli zájem, dejte mi vědět, rád vás propojím. Nemyslím si, že jinde dostanete tak parádní podmínky a „volnou ruku„, jako u FISCHERU.


S horským prostředím přibývalo nápadů, jako „hub po dešti“. Začal jsem aktivně a pravidelně investovat. Vybral jsem si projekty, které se mnou ladily, a vidím v nich budoucnost.


Mým prvním investicím mne hodně naučil skvělý eBook „Vydělávej online, žij offline“ od Tomáše Zdražila. Tvůrce skvělého BLOGU Investree, který mě pravidelně inspiruje a učí mnohému. Čas od času navštěvuji i jeho parádní konference jako například Satoshi Talks, zaměřený na kryptoměny nebo Cash Flow Summit zaměřený na podnikání, investování a pasivní příjem. Parádní jsou také webináře nebo podcasty. Jednoznačně doporučuji.


Dlouhodobě podporuji projekt na výsadbu stromů a omezení kácení deštných pralesů. Šíříme jednoduchou, ale ohromně silnou myšlenku „Zasaď strom & pošli to dál“. Z projektu navíc nezískává „pouze“ planeta ale můžeš i ty.“ Pokud se chcete dozvědět více, potažmo se přidat k této globální iniciativě, dejte mi vědět!


To jako vážně?! Ano vím, opět ty stejné informace ohledně investic jako v minulém článku. Nebojte se, nebudou všude, zde však zapadají do příběhu.


Dnes každý měsíc putuje nekompromisně několik tisíc do investic. V portfoliu mám momentálně například fyzické kovy, kryptoměny, zmiňovaný projekt na výsadbu stromů a pár dalších. Tyto jsou však hlavní, kterým věnuji největší koláč z investované sumy a zároveň nejvíce pozornosti a energie.


„Přestaňte pracovat pro peníze, nechte peníze, aby pracovaly za vás.“ Robert Kiyosaki

V hledáčku také bylo, jak a s čím začít podnikat. Nějaký projekt, do kterého se naplno a s chutí „zakousnu“. Jak už víte, tehdy se nabízel prodej fyzických produktů na Amazonu. Měl jsem zakoupený kurz a vybraný produkt. Outdoorová lahev. Chyběl tomu však skutečný smysl a náplň. Vyšší cíl, opravdu neumím dělat cokoliv jen tak.


Napadl mě i koncept, jak vtisknout v podstatě obyčejné láhvi environmentální myšlenku. Sepsal jsem si veškeré nápady a vychytávky. Začala se tak rýsovat konkrétní kostra a detaily produktu. Nicméně jsem cítil, že Amazon není moje cesta.


Celý projekt zůstal nerealizovaný v „krabici“, nicméně nebyl mu konec. Ten nápad jsem stále nosil v hlavě, jen potřebovala vykrystalizovat ta správná cesta pro jeho realizaci.


Po zakončení zimní sezóny výšlapem na Sněžku, nastal čas přesunout se dál a vymyslet co před letní sezónou animátora. Chtěl jsem ideálně „pracovat“ na čerstvém vzduchu, „pracovat“ s dětmi a ultra bonusem mělo být lezení, abych mohl být s horolezectvím v kontaktu a ideálně volné chvíle „prolézt“, nabírat zkušenosti a prohlubovat tak svou vášeň.

Vesmír odpověděl.


| Tvé přání je mi rozkazem! Vše se do puntíku vyplnilo.


Našel jsem parádní Outdoorové středisko, konkrétně pak Outdoor Resort STAN Březová. Neuvěřitelně nádherný komplex navíc uprostřed přírody. Mají zde několik lezeckých cest, které jsem mohl ve svém volnu užívat dle libosti. Opravdu to pro mě byl velký rozhodovací faktor. 😀


Bylo jasno.


Pamatuju si, jak jsem se celý nadšením chvěl, když jsem posílal email, že bych u nich rád pracoval. Věděl jsem, že to je přesně ono. Hned druhý den při cestě z Pece pod Sněžkou, jsem nelenil a přijel se podívat rovnou osobně, což zjevně udělalo dojem a na práci jsme si plácli hned na místě.


Vesmír odměňuje čin.

Práce to byla opravdu pestrá a rozmanitá a nutno podotknout, že i náročná. Jak časově, tak fyzicky. Jelikož jsem tvor všestranný a věnuji se i dýdžejingu (dnes spíš nárazově), tak aby toho nebylo málo, strávil jsem ještě nejeden den v týdnu vyhráváním do pozdních večerů jakožto DJ.


Mezitím vesmír pracoval na plné obrátky a já se tak 1. květnového a slunného odpoledne roku 2018 stal tou nejšťastnější osobou na této modré planetě. Naštěstí jím stále jsem, doufám a věřím, že i zůstanu. Ostatně štěstí je stav mysli a otázka rozhodnutí.


Vztah s vysněnou dívkou přestal být pouhým snem a stal se realitou.


Nestalo se to ale samo od sebe. Šel jsem tomu štěstí opět naproti.


Jsme zhruba v polovině snového roku 2018. No a jak to pokračovalo, si můžete přečíst v článku >> Snový rok 2018 v kostce – II. část.

Baví tě tento obsah? Chceš podpořit mou tvorbu?

Zapoj se a staň se patronem >>. Díky ti!„Buď sám tou změnou, kterou chceš vidět ve světě.” Mahátma Gándhí


Matka příroda se dívá.


Amen | Život.

0 zobrazení0 komentář

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše
shelby-miller-hL0xl0qmxYM-unsplash.jpg

Jdeme cestou etické

a udržitelné společnosti.

Pojďte s námi.

Kontaktujte nás

Pelhřimov, Česká republika

  • Facebook
  • Instagram
  • Twitter
© 2020 Respo Life
Vytvořeno ve spolupráci s