| PROPAGANDA mléčného průmyslu.

Aktualizace: 3. srp 2020

 • Jak funguje tato celosvětová mléčká PROPAGANDA?

 • Co se odehráva za zavřenými dveřmi tohoto celosvětového průmyslu?

 • O čem se raději nemluví?


Vezmeme to od podlahy a v první řadě se podíváme na etickou a morální stránku věci.


UPOZORNĚNÍ! Obrázky, které uvidíte níže, nemusí být vhodné pro slabší povahy.


Začneme jedním příběhem čerstvě narozené malé kravičky a bejčka.


Bejček má ještě relativně „štěstí“. Pár hodin po narození ho unesou jeho mamince, dále putuje na výkrm, abychom ho prvně párkrát pohlavně zneužili, následně zabili a stal se z něj steak. Proč má relativně „štěstí“? Dozvíte se za chvilku.


Zdroj >>

Zbyla nám tedy malá kravička. Tu pár hodin po porodu, stejně jako bejčka, uneseme její mamince. Bohužel se ale ještě uvidí. Proč bohužel? Dozvíte se opět za chvíli. Následně vyrůstá odděleně spolu s dalšími malými kravičkami, které mají naprosto stejný příběh.


Zdroj >>

Jakmile kravička doroste do produkčního věku, což je cca jeden rok, začnou se dít věci. Nejprve se získá semeno od některého z bejčků, který ještě není steak, a tak nám může posloužit. Bejčka za pomoci vibrátoru, nebo „starou dobrou“ ruční prací, uměle přinutíme ejakulovat. Nucený, avšak alespoň z části „přirozený“ pohlavní styk s kravičkou je v dnešním světě spíše výjimka.


Zdroj >>

Semeno následně, opět uměle, za pomoci ocelové tyče vložíme do dělohy kravičky. Nezřídka pro větší efektivitu a úspěšnost oplodnění strkáme do dělohy i celou ruku.


Zdroj >>


Tadááá.

I když nepřirozeně, kravička nám za pomoci znásilnění otěhotněla. V tento moment začíná kravička produkovat mateřské mléko, které je přirozeně pro telátka. To se ale nesmí stát, aby nám jej telátko vypilo, nic by na nás přece nezbylo!


Aby nám telátko nevypilo „naše“ mléko, pár hodin po porodu jej mamince opět uneseme a celý proces se nám opakuje. Malá kravička putuje na mléko a býček zase na steak.


Vzhledem k tomu, že malá kravička putuje na mléko, se tedy pravděpodobně se svou maminkou znovu setká při znásilňování nebo vysávání mléka.

Zdroj >>

Z naší, již dospělé kravičky tedy vysajeme veškeré mléko, které vyprodukuje a celý proces umělého oplodnění, unesení telátek a následného vysátí mléka, se opakuje stále a stále dokola. Proč stále dokola? No přece abychom měli co pít. Za pár let se naše kravička doslova zhroutí a padne, kvůli psychickému a fyzickému vyčerpání.


Zdroj >>

No, a jakmile nám kravička padne, putuje za bráškou bejčkem na popravu, aby z ní byl nakonec taky steak. Tady vidím ovšem i výhodu. Kravička v této fázi „života“ možná spatří zeleň a oblohu, pravděpodobně porvé a zcela jistě naposled. Nakonec se všichni opět setkají, jen asi ne tak, jak by si přáli. Už chápete, proč měl bějček relativní „štěstí“?

Avšak si myslím, že smrt je pro ně v konečném důsledků spíše vysvobozením.


Zdroj >>

Je tu ale ještě jedna věc, o které se také moc nemluví. Tím, jak naší kravičku neustále znovu a znovu znásilňujeme, unášíme její děti a vysáváme z ní veškeré mléko, kravička bývá často nemocná, trpí různými záněty a infekcemi.


Zdroj >>

Co následně produkují záněty? Jo, krev a hnis. Ty se pak dostávají do našeho mléka a stávají se tak jeho součástí. Čím více nemocí, infekcí a zánětů pro naši kravičku, tím více krve a hnisu v našem mléce.


To ale asi pít nechceme že? Mléko naší kravičky proto vždy pečlivě filtrujeme a zbavujeme těchto nežádoucích látek. No pečlivě. Vlastně jen tak pečlivě, jak nám to zákony dovolí.


U nás v Česku a vlastně v celé Evropské unii je povoleno 200 000 somatických buněk na 1 ml mléka. Somatické buňky jsou v podstatě buňky krve a hnisu. Avšak těchto 200 000 je limit pouze pro kravičky zdravé. Pro nemocné a infikované je limit navýšen rovnou na dvojnásobek, tedy 400 000 somatických buněk.


Jak by řekla Erin Janus, buďte v klidu, jsou tu přece limity. 🙂 Mňam.


Tady náš příběh končí a nezbývá než popřát „dobrou“ chuť.


Je mi líto, ale nejde o pohádku, taková je realita. Jestli je to pro vás eticky a morálně přijatelné, to rozhodněte sami.


Chtě nechtě, mléko je v podstatě krveprolévání. A 99,9% krav zneužívaných v mléčném průmyslu skončilo a skončí v průmyslu masném.


| Mléčný průmysl = masný průmysl.


Pokud se vám to stále jeví v pořádku a přirozené, potom si zkuste představit, že by celý tento proces byl naopak. Kravičky by byly v postavení lidí a lidi zase v postavení kraviček. Je těžké si to představit? Chápu, je to totiž dost těžko představitelné a pro nás neúnosné, krapet vám tedy díky Barbaře Daniels pomůžu.


Zdroj >>


Zdroj >>


Zdroj >>

Naprosto šílené a mimo? Souhlasím.


 • Proč nám to tedy stále připadá naprosto normální?

 • Proč se stále ještě chováme k ostatním tvorům tak, jak si sami nepřejeme, aby se oni chovali k nám?

 • Co na tom lidem přijde přirozeného?


Tady si ještě dovolím vyzdvihnout a zároveň doporučit shlédnout mé „nejoblíbenější“ video, které vám v pěti minutách ukáže, že mléko je sakra děsivé a dokreslí vám výše popsaný příběh kravičky.


Neříkám, že neexistují farmy, kde se se zvířaty zachází etičtěji a morálně přijatelněji. Za mě krapet „lepší“ než velkochovy, nicméně je potřeba si říct, že jde stále o zneužívání, zajetí a následné zabití.


Etickou stránku věci bychom měli.

| Jak je to ale s tím, jestli je mléko zdravé nebo ne?


Pakliže si myslíte, že je zdravé, možná je dobré položit si otázku, proč si to myslíte. Je to opravdu vaše přesvědčení, nebo to děláte prostě proto, že mléko přece pije každý? Někdo vám to řekl nebo jste si to někde přečetli?


Zjistili jste si o mléku podrobné informace a sami jste pak usoudili, zda je pro vaše tělo prospěšné, nebo jde o převzatý názor a dogma, které do nás od malička neustále cpou vzdělávací systémy, rodina, média nebo televize?


Také jste celé dětství slýchávali věty typu:


 • Musíš pít mléko, abys byl zdravý.

 • Musíš pít mléko, abys měl zdravé kosti.

 • Musíš pít mléko, abys vyrostl.


Nikdo už vám ale neřekl, proč. Prostě se to říká, a tak je to asi pravda.

U rodiny jde alespoň o dobrý a láskyplný úmysl. Jde jim o náš prospěch a zdraví. Jednoduše nám dál říkají to, co oni slýchávali zase od svých rodičů. Nemám jim to za zlé, jen nám to bezmyšlenkovitě papouškují, aniž by tušili, jestli je to pro nás skutečně tak dobré.


Jenže vzdělávajícímu systému, médiím a televizi o vaše blaho rozhodně nejde. Tady jde prachsprostě o jednu věc a zřejmě vás ani nepřekvapí, že jde opět o peníze. Společnosti mléčného průmyslu platí horentní peníze kde se jen dá, abyste se následně dozvěděli, že musíte pít mléko a že je to zdravé. Opět už nikdo neřeší proč a zda tomu tak opravdu je.


Jde o hypnózu, ochočování a přebírání informací zvenčí, kterým následně uvěříme a bereme je za své. My to předáváme zase dál a celý kruh se tak uzavírá. Systém nechce, abychom měli vlastní názory a rozhodovali se sami za sebe. Chtějí, abychom věřili tomu, čemu chtějí, abychom věřili a v žádném případě nevystrkovali růžky.


O mléku si pak sami můžete najít hromadu negativních, ale nutno říci, že i těch pozitivních informací. Co odborník na výživu, to názor. Jeden vám řekne, že je to ohromně zdravé a druhý, že je to odpad. Mě v tomto případě postačí připomenout si somatické buňky.

Faktem potom je to, že rostlinou stravou dokážeme tělu dodat každou jednu přínosnou složku, kterou získáváme z mléka.


| Mléko zkrátka nepotřebujeme.


Další point je v tom, že odborníci mají informace odněkud nebo od někoho pouze převzaté a naučené, a tak opět pouze papouškují něco, co se někde naučili. Nemusí už však jít o jejich vlastní přesvědčení a subjektivní názor. Zde je pak rozhodující zdroj, z kterého informace převzali. No a proto se sami odborníci nedokážou shodnout.


Pokud bych dal hypoteticky stranou etiku, což už je pro mě samo o sobě naprostá hloupost, ale budiž, stále mléko není něco, co bych chtěl svému tělu dopřávat. Věřím, že v dobách mých babiček a prababiček mléko obsahovalo více blahodárných složek než je tomu dnes a do určité míry to bylo „přirozenější“, avšak v konečné důsledku stále nepřirozené, neetické a nepřijatelné.


Jenže i kdyby, tak ta doba je nenávratně pryč. My bohužel žijeme v době, ve které jsou „mírumilovné“ farmy a kravíny naprostá rarita a téměř sci-fi. Nahrazovány jsou pak stavbami ne nepodobným koncentračním táborům či výrobním linkám. Na některá zvířata už společnost nenahlíží s respektem a láskou, ale jako na komoditu, výrobky a peníze.


Další věc je ta, že pití mléka je za mě asi tak stejně přirozené, jako lyžující kráva s GoPro na hlavě v tomto videu. Nedává to prostě smysl. Jsme jediný tvor na této planetě, který pije mléko i v dospělosti. Druhá a ještě větší zvláštnost je ta, že to mléko ani není lidské, ale pochází od jiného savce.


Nepřijde vám na tom něco divného?


Kravské mléko je uzpůsobeno k růstu telat, ne lidí.


V neposlední řadě je potřeba vzít v potaz i dopady na klimatické změny a životní prostředí. Mléčný a masný průmysl, které jsou ve finále jedno a to samé, dnes podle veřejně dostupných studií představují jednoznačně znečišťovatele číslo jedna.


| Jde tak s největší pravděpodobností o největší výzvu naší společnosti v následujících letech.


Kvůli „farmám“ se kácí pralesy, což už je samo o sobě prů*er, navíc ale kravičky při trávení vypouští neuvěřitelné množství methanu, který je zhruba 25x silnější skleníkový plyn než oxid uhličitý. Pro představu, samotný dobytek vyprodukuje více skleníkových plynu než všechny auta, kamiony, lodě, vlaky a letadlada dohromady!


| Tento průmysl je chtě nechtě naprosto devastující a bezesporu neudržitelný.


Na výrobu jednoho litru mléka, spotřebujeme tisíc litrů vody!

Navíc dobytek již nestačíme krmit z vlastních zdrojů a tak jsme závislí na dovozu krmima z východu. No a tím se ten dopad neustále násobí.


Toto je ale samo o sobě téma na samostatný článek. O tom tedy zase příště.

Žijeme v 21. století a je pro nás dnes tak snadné sáhnout v obchodě po alternativě za kterou není ničení životního přostředí, násilí, krveprolévání a zabíjení.


| „Mléka“ nebo nápoje mléku podobné.

 • mandlová

 • sójová

 • kokosová

 • rýžová

 • oříšková

 • ovesná

 • špaldová

 • pohanková

 • maková

 • konopná

Budu se opakovat, ale chci to zmínit.


| Každým svým výběrem a koupí souhlasíte se vším, co za tím je a podporujete tak společnosti a firmy, aby to dělaly i nadále.


Pokud nebude kdo by mléko kupoval, nebude ani kdo by jej vyráběl.


Pokud je vám lhostejná etická stránka věci a usoudíte, že živočišné mléko je pro vás stále přijatelné, opravdu vás prosím, kupujte si alespoň takové, které pochází z lokálních farem, kde víte a vidíte, jak ta zvířata žijí a jak je s nimi zacházeno. Víte, koho svými penězi podporujete.


| Prosím, už dále svou koupí nepodporujte ten absolutně neetický, ničivý a krvelačný průmysl.


Tady bych rád zdůraznil, že jde pouze o můj postoj k této tématice. Pakliže si myslíte něco jiného, je to „naprosto v pořádku, nebudu vám to nijak vyvracet a snažit se vás přesvědčovat o mé pravdě.


Nejde mi o to „utlouci“ vás svými argumenty o tom, proč byste měli okamžitě přestat pít mléko. I když si myslím, že byste to udělat měli. Jde spíše o to ukázat vám i druhou stránku věci, o které se příliš nemluví. Trochu vás pošťouchnout, zamyslet se. Zjišťujte si informace, dělejte si vlastní názory a nevěřte všemu, o čem nás neustále přesvědčuje okolí.


Udělejte si každý svůj vlastní obrázek. Buďte sami sobě rádcem a rozhodněte, co s vámi ladí a co ne. Co je pro vás eticky a morálně přípustné a co už ne.


| Na rozdíl od kraviček, vaše volba je jen na vás, vždy byla, je a doufejme, že i nadále bude.


Máme ohromný luxus vlastního rozhodnutí. Važme si toho a nakládejme s ním s rozmyslem a zodpovědně.


Baví tě tento obsah? Chceš podpořit mou tvorbu?

Zapoj se a staň se patronem >>. Díky ti!„Buď sám tou změnou, kterou chceš vidět ve světě.” Mahátma Gándhí


Matka příroda se dívá.


Mléko | Kravička

9 zobrazení0 komentář

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše
shelby-miller-hL0xl0qmxYM-unsplash.jpg

Jdeme cestou etické

a udržitelné společnosti.

Pojďte s námi.

Kontaktujte nás

Pelhřimov, Česká republika

 • Facebook
 • Instagram
 • Twitter
© 2020 Respo Life
Vytvořeno ve spolupráci s